Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Севиля завърза схватката за ШЛ след 6-голов трилър

Отборът на Севиля посече с 4:2 гостуващия Виляреал в дуел от 29-ия кръг на Примера дивисион. С успеха тимът на Унай Емери се доближи на пет точки от "подводницата" на Марселино Гарсия Торал, която заема четвъртото място, даващо право на участие в Шампионската лига. Висенте Ибора даде аванс на "лос бланкирохос" в 23-ата минута, но две попадения на Седрик Бакамбю (29 и 37) обърнаха развоя до почивката. Автогол на Виктор Руис (52) и голове на Йевхен Коноплянка (65) и Хосе Антонио Рейес (90) зарадваха зрителите на "Рамон Санчес Писхуан".

Първата добра възможност беше пропусната от Кевин Гамейро в деветата минута. Йевхен Коноплянка завъртя топката, а френският нападател не беше точен с глава. В 18-ата Стеван Нзонзи напусна терена с контузия и беше заменен от Себастиан Кристофоро. В 23-ата домакините изградиха страхотна контраатака, Гамейро се възползва от бързината си, надбягвайки Виктор Руис и предостави топката на Висенте Ибора, който вкара на празна врата.

В 29-ата гостите от "Ел Мадригал" отвърнаха на удара: Антонио Рукавина центрира, топката се отби от защитник и попадна на крака на Бакамбю, който от 15 метра я насочи в обратния ъгъл - 1:1. Последва няколкоминутен щурм към вратата на "жълтите". Той обаче приключи с гол във вратата на Серхио Рико в 37-ата минута. Адриан Лопес вдигна топката за Бакамбю, който с чудесен удар от въздуха намери далечния ъгъл на вратата за 1:2.

В 52-ата минута резултатът беше изравнен, след като Виктор Руис си отбеляза автогол в стремежа да изпревари Гамейро. Коноплянка центрира остро и централният бранител засече с крак в мрежата - 2:2. Андалуският тим тръгна смело напред в търсене на пълен обрат. В 57-ата Ибора изпусна с глава след центриране на Мариано.

В 65-ата един от най-добрите на терена - Коноплянка, вкара за 3:2 с невероятен изстрел от 30-ина метра, като топката влетя около сглобката. В 77-ата Рико спаси опасен удар с глава на Лео Баптищао. В 85-ата Евер Банега беше изгонен с втори жълт картон. В 88-ата много спорна засада спря Гамейро да реализира четвърти гол за състава на Унай Емери. В 91-ата все пак домакините отбелязаха за 4:2, възползвайки се от оголения защитен вал на "жълтите": Алфонс Ареола спаси удара на Гамейро, но Хосе Антонио Рейес вкара в празната врата.

И на двата тима им предстоят реванши от 1/8-финалите за Лига Европа идния четвъртък. Ако продължат напред, не е изключено да се срещнат и на европейската сцена.

Снимка: "Марка"