Ман Сити на прага на историческо постижение

Манчестър Сити е на 90 минути от първия си четвъртфинал в Шампионската лига. "Гражданите" взеха солиден аванс срещу Динамо (Киев), след като спечелиха визитата си в Украйна с 3:1 и днес едва ли ще станем свидетели на сензация. Отборът на Мануел Пелегрини натрупа опит в турнира и изглежда по-подготвен да се противопостави на най-добрите, отколкото в предишните сезони.

Сити ще преследва задължителна победа в реванша не само за да зарадва феновете си, но и за да донесе ценни точки за коефициента на Англия, която рискува да отстъпи третото място в ранглистата на Италия и да загуби един отбор в Шампионската лига. Пелегрини предупреди футболистите си да не подценяват съперника, който няма какво да губи и ще играе агресивно на "Етихад Стейдиъм". Очаква се атаката на домакините да се води от Серхио Агуеро, а зад аржентинеца да действат Давид Силва, Хесус Навас и Рахим Стърлинг.

Бившата звезда на ЦСКА Жуниор Мораеш по всяка вероятност ще остане сред резервите на Динамо. Бразилският нападател усложни контузията си в първия мач и още не е в оптимална форма. Вместо него, като титуляр ще започне Лукаш Теодорчик. Наставникът Серхий Ребров ще разчита най-вече на класата на Андрий Ярмоленко и на уменията при статични положения на Мигел Велосо.

Ман Сити никога не е отпадал в евротурнирите след победа като гост в първия мач, а Динамо няма нито една победа от 13 визити в Англия.

Вероятни състави:

МАНЧЕСТЪР С (4-2-3-1): Харт; Сабалета, Отаменди, Компани, Коларов; Туре Яя, Фернандиньо; Х. Навас, Д. Силва, Стърлинг; Агуеро
Старши треньор: М. Пелегрини
ДИНАМО К (4-2-3-1): Шовковски; Силва, Хачериди, Драгович, Антунеш; Велосо, Корзун; Ярмоленко, Гармаш, Буялски; Теодорчик
Старши треньор: С. Ребров

СЪДИЯ: Овидиу Хацеган (Румъния)
СТАДИОН: "Етихад Стейдиъм"
НАЧАЛО: 21:45 часа