Пресконференция на Николай Костов преди мача със Славия

Стоичков изгледа победа на Барса с Везенков

Испанският вицешампион Барселона победи като гост Ховентут с 85:59 (19:17, 16:16, 24:15, 26:11) в среща от 23-я кръг на мъжкото баскетболно първенство на Испания. Каталунците стигнаха до успеха след силна игра през второто полувреме, след като на почивката водеха само с 35:33.

Българският национал Александър Везенков направи добър мач за Барса. 20-годишният играч се включи като резерва и се отличи с 4 точки, 5 борби и 3 асистенции за 16:30 минути.

Двубоят беше изгледан и от легендарния български футболист Христо Стоичков, който след мача се видя и поговори с Везенков, а също така се срещна и с лидера на тима Хуан Карлос Наваро и със старши треньора Шави Паскуал.

Най-резултатен за победителите беше Джъстин Долмън с 21 точки.

За Ховентут се отличи Алберто Абалде с 14 точки.

Барселона и Валенсия са с равен актив от по 21 победи и 2 загуби на върха в класирането.