Национална Лига Футзал: Амиго Северозапад - ССК "ИУ" ВАРНА

Везенков не игра при нова победа на Барселона в Евролигата (видео)

Българският национал Алексансър Везенков не влезе в игра при четвъртата победа на Барселона в група „F“ от Топ 16 на Евролигата, която дойде след 82:66 над гръцкия гранд Олимпиакос в двубой от VIII кръг.

Стратос Перпероглу вкара 16 точки за каталунците, Томаш Саторански и Хуан Карлос Наваро добавиха съответно по 14 и 13 точки, а Джоуи Дарси и Самардо Самуелс завършиха съответно с по 12 и 11 точки.

Даниел Хакет вкара 16 точки за южните ни съседи, а Гиоргиос Принтезис и Василис Спанулис добавиха съответно по 12 и 11 точки.

Гостите от Олимпиакос започнаха по-добре двубоя, като се възползваха максимално от проблемите на съперника в защита в началните минути, а Василис Спанулис бе неудържим за 13:5. Последва пробуждане от страна на каталунците, като възпитаниците на Шави Паскуал успяха да стигнат до равенството в края на първата четвърт – 19:19, а на старта на втория период Пау Рибас вкара тройка и изведе тима си напред за 22:19.

Оттук до края на първото полувреме, както и през третия период на терена имаше само един отбор – Барселона. Баскетболистите на испанския гранд бяха просто безпощадни, като на почивката разликата бе 14 точки – 45:31, а преди началото на заключителната четвърт каталунците водеха с 24 точки – 71:47.

Очаквано в заключителните десет минути домакините намалиха рязко темпото, като отстъпиха инициативата на Олимпиакос, но от своя страна гърците вече нямаха, както време, така и сили и последния съдийски сигнал само потвърди победата на Барселона – 82:66.