Фиорентина се провали срещу последния (видео)

Фиорентина допусна равенство 1:1 срещу Верона и започва да губи позиции в битката за място в Шампионската лига. "Виолетовите" допуснаха изравняване четири минути преди края. Тогава Пизано се разписа с глава след центриране на Емануелсон. Отборът па Пауло Соуса имаше предимство през цялата среща, но рядко застрашаваше вратата на съперника. Домакините поведоха малко преди почивката, когато пробив на Тейо завърши с отличен пас към Мауро Сарате в наказателното поле и точен удар на нападателя.

След този резултат Фиорентина си върна четвъртото място с 54 точки, но със същия актив е Интер, а Рома вече има пет точки аванс на третото място.

"Виолетовите" отпаднаха от Лига Европа и допуснаха тежка загуба от Рома миналата седмица и напрежението беше върху тима на Пауло Соуса. Наставникът направи някои промени в състава в опит да промени облика, но те не дадоха резултат. Още в началото на срещата бранителят Ненад Томович получи контузия в коляното и трябваше да бъде заменен, което допълнително усложни ситуацията.

Домакините не създадоха почти нищо сериозно през първото полувреме, но въпреки това се оттеглиха на почивката с гол аванс. Попадението дойде с известна доза късмет, тъй като ударът на Сарате бе отклонен от бранител на Веропа преди топката да се озове в мрежата. След почивката гостите, които са на дъното на класирането, постепенно взеха инициативата. В 77-ата минута Лука Тони можеше да изравни, но вратарят на Фиорентина спаси. Голът все пак дойде, след като Пизано бе оставен напълно непокрит в наказателното поле. В самия край на срещата и двата отбора пропуснаха по едно положение и се стигна до равенство.