Интер измести Фиорентина от четвъртото място

Интер победи с 2:1 на Болоня в двубой от 29-ия кръг на Серия А и постигна изключително важен успех в битката за местата, даващи право на участие в Шампионската лига. "Нерадзурите" събраха 54 точки и изместиха Фиорентина от четвъртото място. Трети е Рома с 56 и също с мач по-малко. Гонитбата на върха пък е между недосегаемите Ювентус и Наполи, които имат съответно 67 и 61 точки, но тимът от Неапол е с мач по-малко.

Двата тима предложиха динамичен мач, като и трите попадения паднаха през втората част. Интер понесе много сериозен удар в началото, след като загуби водещият си голмайстор Мауро Икарди, който се контузи и беше принудително заменен.

В 11-ата минута Перишич отправи опасен удар отдалеч, но той мина встрани от вратата. Първата сериозна опасност обаче беше пред вратата на домакините в 19-ата минута, когато след скоростна атака тъмнокожия Донса се озова очи в очи с Ханданович, но ударът му мина на около два метра встрани от вратата. Ситуацията постресна "нерадзурите", които заиграха малко по-активно и стигнаха до две положения пред вратата на гостите. В 30-ата минута имаше интересна ситуация отново в полето на Болоня. Иван Перишич центрира топката отдясно на вратата, но Брозович не успя да засече топката.

Три минути по-късно напрежението беше пред вратата на Ханданович, но отбраната на Интер се справи, а в последвалата контраатака "нерадзурите" можеха и да открият, но Перишич отново се размина с топката след центриране отдясно. В самия край на полувремето Брозович отправи опасен удар от границата на наказателното поле, но топката се отклони в крак на неговия съотборник Миранда и напусна терена.

Нулевото равенство се задържа до 71-ата минута, когато "нерадзурите" най-сетне успяха да излъжат своя съперник, след като Иван Перишич се разписа с глава при изпълнение на ъглов удар. Пет минути по-късно падна и втория гол във вратата на Болоня, като негов автор стана Данило д'Амброзио. Гостите обаче не се предадоха и върнаха интригата за кратко в 90-ата минута, когато Франко Бриенца намали. До края вратата на Ханданович беше подложена на обсада, но "нерадзурите" опазиха аванса си и се поздравиха с победата. Болоня пък записа четвърти мач без успех в Серия А и върви 9-и с 36 точки.