Един ранен "дракон"

Легендата на на Реал Мадрид Икер Касийяс определено нямаше ден в неделя вечерта. 34-годишният испански страж допусна три гола във вратата си при загубата на тима си Порто с 1:3 от домакина Брага в мач от 25-ия кръг на португалското първенство и "драконите" се отдалечиха от титлата в шампионата.

Последното попадение за Брага, което бе дълбоко в добавеното време и с което бе оформен крайният резултат, със сигурност няма да повлияе добре на самочувствието на ветерана. В четвъртата минута на добавеното време "драконите" търсеха отчаяно изравнителен гол за 2:2, но вместо това сериозна грешка на Касийяс доведе до трето попадение за Брага. Играч на домакините опита дълъг извеждащ пас към Алан Силва, Касийяс излезе напред, малко в стил Мануел Нойер, за да пресече подаването, но закъсня и само изгледа как противниковият футболист поема топката с гърди и го преодолява. Последа удар на празна врата и лесно попадение, което сякаш само затвърждава усещането, че кариерата на Касийяс се намира в безвъзвратен упадък.

Порто е трети във временното класиране с 55 точки, на 6 зад лидера Бенфика и на 4 зад втория Спортинг. Тимът на Брага е четвърти, на 8 точки след "драконите".

А КАК СЕ СПРАВЯ ВРАТАРЯТ НА БАЙЕРН (МЮНХЕН) МАНУЕЛ НОЙЕР В ПОДОБНИ СИТУАЦИИ МОЖЕТЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!