Порто на шест точки от първото място след загуба срещу Брага

Порто загуби с 1:3 от Брага и остана на шест точки от лидера в португалското първенство по футбол Бенфика, който се наложи с 1:0 над Спортинг (Лисабон) в събота. "Драконите" са трети в класирането с актив от 55 точки, Спортинг е втори с 59, а Бенфика води с 61.

Брага поведе в 71-та минута на мача на стадион "АХА", след като гостите допуснаха фатална грешка в защитата, а топката попадна в краката на Кока и той преодоля Икер Касийяс за 1:0. Порто изравни с гол на Макси Перейра в 86-та минута и беше много близо до точката, но Рафа Силва вкара за 2:1 секунди преди края на редовното време. Алан пък оформи крайния резултат в четвъртата минута на добавеното време.

Бенфика за изкачи на върха в класирането в събота вечер, след като Костас Митроглу се разписа в 20-та минута за победата с 1:0 като гост срещу доскорошния лидер Спортинг Лисабон. "Лъвовете" доиграха последните минути от срещата на "Жозе Алваладе" с човек по-малко заради директния червен картон на Адриен Силва.

Боависта остана в зоната на изпадащите след загуба с 0:1 от Насионал. Салвадор Агра вкара единствения гол в 22-та минута, а домакините не успяха да изравнят, въпреки че Насионал остана с човек по-малко в 84-та минута. Втори жълт картон получи защитникът Секейра.