Нюкасъл затъва все повече (видео)

Отборът на Нюкасъл продължава със затъването си във Висшата лига и изпадането започва да става все по-вероятен сценарий. "Свраките" загубиха с 1:3 като домакин на Борнемут в мач от 29-ия кръг на английския шампионат.

Резултатът бе открит в 28-ата минута, когато опит за центриране по земя на Джошуа Кинг бе засечен от Стивън Тейлър в собствената му врата. В 70-ата минута норвежкият нападател сам удвои, след като получи пас от Мат Ричи и с мощен удар не остави шансове на Робърт Елиът. Десетина минути преди последния съдийски сигнал на мача Айосе Перес получи отличен пас от Джонджо Шелви и намали. В самия край на мача обаче Чарли Даниълс подпечата победата на южняците с точен удар в долния ъгъл на вратата за крайното 3:1 в полза на Борнемут.

Така Нюкасъл записа трета поредна загуба в шампионата и отборът се намира на предпоследно място с 24 точки. Единствено безнадеждният Астън Вила е под "свраките", а бъдещето на мениджъра Стийв Макларън изглежда под все по-голяма въпросителна. Все пак спасителната зона е само на точка. Борнемут от своя страна записа втори пореден успех и диша все по-спокойно с 35 точки на 14-а позиция.