Щутгарт се измъкна от разстрела (видео)

Щутгарт измъкна точка от мач, който беше на крачка да загуби с разлика. В среща от 26-ия кръг на Бундеслигата "швабите" стигнаха до повече от драматично 3:3 при визитата си на Инголщат 04 и се отдалечиха на 8 точки от опасната зона. До 79-ата минута баварците водеха с 3:1, а централният им нападател Дарио Лескано пропусна четвърти гол на празна врата. В края обаче Лукас Руп и Даниел Дидави от дузпа спасиха Щутгарт от поражение.

Иначе Моритц Хартман вкара за Инголщат още в 4-ата минута след грешно връщане на Кристиан Гентнер и нерешителна намеса на вратаря Пжемислав Титон. Само пет минути по-късно обаче Филип Костич се измъкна сам срещу Рамазан Йозджан и го прониза за 1:1.

Домакините набързо дръпнаха с два гола през второто полувреме, като първо Матю Леки засече с глава, а след това Лескано реализира директно от пряк-свободен удар. Всичко това до 61-ата минута. В 76-ата минута дойде прословутият пропуск на Лескано на празна врата, а след това гостите намериха сили да стигнат до равенство.

До днес защитата на Инголщат 04 беше най-силната на този етап от сезона от всички новаци в елита.