Имаше ли съдия на мача на Барселона (снимки)

Снощи Барселона смаза Райо Валекано с 5:1 в Ла Лига, но и този път се стигна до разпалени дискусии. Много критики отнесе главният съдия Виканди Гаридо, когото домакините посочиха като главен виновник за тежкото им поражение. "Днес имаше ли рефер на терена", попита иронично няколко пъти треньор на "пчеличките" Пако Хемес.

Арбитърът изнерви Райо, изгонвайки двама футболисти на тима и подминавайки две засади, които облагодетелстваха шампионите.

Първият спорен за домакините момент беше немаркираната засада на Неймар при атаката за гола на Лионел Меси в 23-ата минута, с който Барса поведе с 2:0.

След това, три минути преди почивката, Диего Йоренте беше отстранен с директен червен картон за опасно влизане в краката на Иван Ракитич.

Така се стигна и до 67-ата минута, когато втори играч на Валекано - Мануел Итура, беше изгонен, макар при ситуацията за дузпата първо да имаше засада на Серхио Бускетс. И този път обаче съдията не видя това.

Отделно Виканди Гаридо се обърка и размаха червения картон в лицето на Арда Туран вместо жълт, но после се поправи.

Ето защо след срещата Пако Хемес потърси оправдание за загубата в рефера.