Херта няма намерение да се отказва (видео)

Поредният силен мач на Саломон Калу беше в основата на победата на Херта (Берлин) с 2:0 над Айнтрахт (Франкфурт) на "Олимпиащадион" в среща от междинния кръг в германския елит. Бившият нападател на Челси подаде за първия гол на Мичел Вайзер в 63-ата минута и сам реализира втория в 78-ата минута, с което столичани продължават да пазят третото си място в класирането напук на всички прогнози преди началото на шампионата.

Отборът на Армин Фее имаше своите възможности, като те дойдоха основно през първото полувреме, но играчите в черно ги пропуснаха. Това означава, че Айнтрахт вече е на 16-о място, което праща на бараж. Първият директно изпадащ засега - Хофенхайм, вече е само на два пункта, което пък е предпоставка за кървава битка до самия край. Тимът от Франкфурт няма победа от шест кръга насам и е в най-слаба форма от всички отбори.