Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II - 1:0 /Почивка/

Стоук изненада Челси на "Стамфорд Бридж" (видео)

Отборът на Стоук Сити изненада Челси с равенство 1:1 при визитата си на "Стамфорд Бридж" в Лондон. Домакините дълго време водеха в резултата, но Маме Бирам Диуф попари техните амбиции за изкачване в горната половина на таблицата с изравнително попадение пет минути преди края. Използваният от своя мениджър Гуус Хидинк на непривичния за него пост централен нападател Бертран Траоре даде аванс на домакините с попадение в 39-ата минута. Лондончани обаче не успяха да допълнят тази своя преднина и в крайна сметка бяха наказани в 85-ата. Тогава Диуф бе оставен необезпокояван да отбележи в опразнената от Тибо Куртоа мрежа, след като белгийският вратар бе избил центриране на Джердан Шакири. Гостите дори могат да съжаляват, че не стигнаха до пълен обрат в резултата, след като в добавеното от рефера време Куртоа с мъка отрази удар на Боян Къркич и запази поне точката за своя тим.

Бертран Траоре даде аванс на "сините" минути преди края на първото полувреме, след като с удар от 20-на метра препарира Джак Бътланд. Той бе изведен на добра позиция от Вилиан, но с още по-добър завършващ удар заби топката в мрежата на гостите за 1:0. След това попадение обаче домакините постепенно изпуснаха инициативата и през второто полувреме Стоук Сити заслужено стигна до изравняване на резултата.

Куртоа имаше няколко добри намеси преди в 85-ата минута с избиването си на центриране от страна на Джердан Шакири да даде възможност на Маме Бирам Диуф отблизо с глава да отбележи изравнително попадение. Все пак в добавеното време белгийският вратар се реваншира на своите съотборници с отлично спасяване на удар от страна на Боян Къркич.

Ремито не позволи на Челси да се изкачи в горната половина на таблицата в Англия. Възпитаниците на Гуус Хидинк запазиха непобедената серия на своя мениджър, който вече 12 мача няма поражение във Висшата лига, откакто пое поста от Жозе Моуриньо. С точката Челси събра актив от 40 и остава на десето място в класирането, само на три от днешния съперник Стоук, който остана на седмата позиция с 43. Интересно е да се отбележи, че равенството прекъсна серия от три поредни победи и за двата отбора.