Херта се откъсна пред Байер на третото място

Херта (Берлин) записа първа победа за календарната 2016 г., след като се наложи с 1:0 като гост на Кьолн в първия мач от 23-ия кръг на Бундеслигата. Така тимът от Берлин се утвърди на третото място във временното класиране с 39 точки - с четири повече от следващия в таблиата Байер (Леверкузен).

С основен принос за успеха на столичани беше нападателното дуо Саломон Калу - Ведад Ибишевич. Котдивоарецът намери своя партньор в наказателното поле и без колебание Ибишевич прати топката в мрежата в 43-ата минута. Осем минути преди края Антони Модесте имаше добър шанс да изравни, но ударът му срещна гредата.