Брага удържа и не допусна сензация срещу Сион (видео)

Португалският Брага удържа преднината си от първия мач срещу Сион и се класира за 1/8-финалите на турнира Лига Европа, завършвайки наравно 2:2 в домакинството си срещу швейцарския клуб. На "Мунисипал" в Брага домакините трябваше да треперят доста, след като Сион заличи изоставането си от първия мач, който бе загубил с 1:2 в Швейцария. Попадение на Никола Стоилкович в 48-ата минута обаче донесе равенството 2:2 и класирането напред за домакините. Драмата в Португалия бе пълна, след като Сион удари гредата в добавеното време на редовните 90 минути, като евентуално попадение щеше да им донесе и класиране за сметка на Брага.

Нападателят на гостите Теофанис Гекас откри резултата в 16-ата минута с първия си гол за своя нов клуб. Жосуе изравни от дузпа в 27-ата, но отново Гекас бе точен само две минути по-късно с втория си гол в срещата, за да изравни общия резултат от двата мача.

Стоилкович се разписа три минути след подновяването на играта за второто полувреме за крайното 2:2, с което донесе класирането за следващата фаза на Брага. Този щастлив край обаче можеше да бъде помрачен в 92-ата минута, когато гостите уцелиха горната греда зад вратаря Матеус.

Все пак късметът запази равенството за Брага, който няма загуба вече в 12 мача във всички турнири, а с ремито се класира за следващия етап в надпреварата, на която игра финал през 2011 година.

БРАГА - СИОН 2:2
0:1 - Гекас (16)
1:1 - Жосуе (27-д.)
1:2 - Гекас (29)
2:2 - Стоилкович (48)