Двете най-добри защити в Примера не допуснаха гол (видео)

Атлетико Мадрид не успя да сломи съпротивата на гостуващия Виляреал и за трети път от началото на сезона загуби точки на "Висенте Калдерон". Срещата завърши 0:0, което бе логично предвид малкото създадени положения пред двамата вратари. По този начин отборът на Диего Симеоне изостана на 8 точки от водача в Примера дивисион Барселона и има аванс от само една пред Реал Мадрид преди столичното дерби в следващия кръг.

За Виляреал това бе 4-и пореден шампионатен мач без допуснат гол. "Жълтата подводница" показа защо е тимът с най-добра защита след тази на Атлетико, а за отбелязване е, че гостите бяха без част от титулярите си, които бяха запазени за реванша от Лига Европа срещу Наполи.
Първата част стартира с няколко статични положения пред вратата на Виляреал, които не доведоха до нищо опасно. "Дюшекчиите" имаха инициативата, но липсата на контузения Яник Ферейра Караско оказа влияние и атаките на отбора бяха доста еднообразни.

Саул можеше да открие в 9-ата минута, но шутира неточно. Четвърт час по-късно отново той опита късмета си, но Алфонс Ареола спаси. Десният халф на Виляреал Антонио Рукавина и централният защитник Даниеле Бонера не затрудниха Ян Облак, а в самия край на първата част Антоан Гризман не съумя да засече хубаво центриране на Хуанфран.

Второто полувреме започна с натиск на Атлетико и много добра изява на Анхел Корея, който технично опита да прехвърли Ареола, но стражът на гостите внимаваше и изби в корнер. Защитниците на Виляреал действаха изключително прецизно и не позволяваха на Фернандо Торес да изскочи на голова позиция, а Гризман нямаше ден и след час игра беше заменен от Оливер Торес. По този начин Симеоне съхрани французина, който рискуваше да пропусне дербито с Реал Мадрид следващата седмица при евентуален жълт картон.

В 63-ата минута острието на Виляреал Седрик Бакамбю се измъкна на скорост и стреля, но топката премина високо над напречната греда. Тимът на Марселино Гарсия Торал опита още няколко контри, които носеха заплаха за вратата на Облак, но нито една от тях не завърши с точен удар.
Финалният натиск на Атлетико беше хаотичен, но въпреки това Ареола трябваше да се намесва след два изстрела на Торес. В добавеното време голям шанс се откри пред резервата Лусиано Вието. Аржентинецът бе намерен с едно докосване от Оливер Торес, но не успя да накаже бившия си отбор.