Виляреал сломи Малага

Отборът на Виляреал надви с 1:0 Малага в дуел от 24-ия кръг на Примера. Роберто Солдадо реализира единствения гол в 18-ата минута. "Подводницата" затвърди четвъртата си позиция.

Мачът започна с удар на Роберто Солдадо във втората минута и шут на Фернандо Тисоне две по-късно. Домакините взеха инициативата в търсене на гол. В 18-ата Солдадо порази вратата на Карлос Камени след фалцов удар. Камерунският страж изби удар на Жонатан дос Сантос три минути по-късно. В 33-ата Алфонс Ареола спаси след два опита на Дуйе Чоп.

След почивката "жълтите" на Марселино Гарсия Торал намалиха темпото и търсеха решаване на спора на контраатака. Гостите от "Ла Росаледа" пък показаха скромен арсенал в атака. В 68-ата минута Хуанпи шутира извън целта при една от малкото опасностите пред вратата на Ареола. В 79-ата Дос Сантос блесна с индивидуална акция, завършила с прекалено висок удар.

Снимка: "Марка"