Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 1:1

Атлетико с гросмайсторска победа, Торес с нов гол

Отборът на Атлетико Мадрид извоюва победа с 1:0 като гост на комшиите от Хетафе в мач от 24-ия кръг на Ла Лига. Фернандо Торес зарадва малобройната "червено-бяла" агитка с попадение само минута след началото на двубоя. Лошата новина за щаба на "дюшекчиите" е контузията на Яник Ферейра Караско, който нарани глезена си. С успеха момчетата на Диего Симеоне задминаха Реал Мадрид и временно се изравниха с Барселона, като каталунците имат две срещи по-малко.

Едва 61 секунди след началото на мача Торес опъна мрежата. Яник Ферейра Караско беше изпуснат да "препуска" по левия фланг и сервира отлична топка към непокрития на втора греда нападател. Така на Ел Ниньо му отне само седмица да вкара своя гол номер 101 за Атлети, след като чакаше повече от четири месеца за юбилейното попадение.

В деветата минута Дамиан Суарес се включи отдясно, подаде към Пабло Сабария, който шутира към десния ъгъл на Ян Облак и словенецът изби в корнер. В 13-ата Габи Фернандес изведе Торес сам срещу вратаря, но този път стрелецът се провали пред гола. Домакините поизравниха играта, но трудно създаваха положения.

В 54-ата минута Ферейра Караско напусна терена с носилка и уплаши Диего Симеоне. Малко по-късно щабът на "лос рохибланкос" потвърди, че футболистът има усукани връзки на левия глезен. В 58-ата Коке шутира в ръцете на Гуаита. В 67-ата Чоло извади Фернандо Торес и пусна дефанзивния халф Матиас Краневитер. До края на срещата гостите от "Висенте Калдерон" умишлено приемаха играта в своята половина, а "сините" така и не създадоха реално голово положение. В 93-ата минута Анхел Корея се измъкна от засадата и сам срещу вратаря реши да подава и провали чудесната голова възможност.

Предстоят три много важни сблъсъка за Атлетико в следващите две седмици - домакинство на Виляреал, гостуване на ПСВ Айндховен и дерби с Реал Мадрид на "Сатиаго Бернабеу".

Снимка: "Марка"