Арнаутович попари надеждите на Вила (видео)

Марко Арнаутович се разписа на два пъти и донесе заслужена победа на Стоук с 2:1 в домакинството срещу Астън Вила. Австриецът откри резултата от дузпа в началото на второто полувреме, а малко по-късно си асистира за второто попадение. Бирмингамци стигнаха до късен гол на Бакуна, но не и до точка, а надеждите им за оцеляване във Висшата лига намаляха още повече.

Тимът на Реми Гард е на последното място с 16 точки и светлината в тунела все повече се отдалечава. Преди двубоя наставникът обвини играчите, че не се раздават в тренировките, а те не се представиха много по-добре и в днешния мач.

Стоук имаше огромно предимство по отношение владеене на топката, но през първото полувреме не създаде чисти голови положения. След почивката обаче Арнаутович, който бе сред най-активните и през първата част, поведе тима. В 51-ата минута Уестууд повали Бардсли и нападателят откри от бялата точка. Няколко минути по-късно Шакири намери Арнаутович в наказателното поле, австриецът удари топката с глава, след това я пое на гърди и я прати в мрежата, а защитата на Вила стоеше около него и го наблюдаваше.

Когато падна втория гол във вратата на Вила, гостите съвсем паднаха духом. Все пак тимът стигна до почетно попадение, дело на Леандро Бакуна, но в нито един момент не изглеждаше, че може да се бори за точка.