Аталанта изпусна Емполи

Аталанта имаше повече шансове, но не стигна до гол в домакинството си на Емполи и срещата завърши 0:0. Гостите започнаха по-силно, но Желински не успя да се възползва от грешка в защитата на съперника. Аталанта трябваше да води в 24-ата минута, когато Пинийя върна топката към Гомес, който от близко разстояния не намери целта. Последва нова отлична възможност за домакините, която бе припиляна от Пинийя. Чилиецът не успя да овладее добре топката и тя бе избита от вратаря Скорупски. Стражът на гостите трябваше отново да се намесва малко по-късно, за да отбие удар на Куртич.

Въпреки превъзходството на Аталанта съперникът им можеше да поведе в началото на второто полувреме. Рикардо Сапонара получи топката от Паредес, но ударът му срещна гредата. До края още няколко пъти отборът на Едоардо Рея застраши противниковата врата, но не успя да прати топката в мрежата.