Чудо! Пацини донесе първа победа на Верона за сезона (видео)

Аутсайдерът в Серия "А" Верона най-накрая стигна до първата си победа за сезона. "Жълто-сините" се нуждаеха от 23 мача, за да вземат първите си три точки, но ето че и това се случи тази вечер, когато играчите на Луиджи Дел Нери обърнаха Аталанта с 2:1 у дома. Андреа Конти даде преднина на гостите в 30-ата минута, но Лука Силигарди в 42-ата и Джампаоло Пацини в 83-ата минута донесоха успеха на своя тим. Така Верона даде заявка, че ще се бори докрай за оцеляването си в елита, като тимът вече 4 поредни мача няма загуба.

Домакините можеха първи да открият резултата, като в 14-ата минута техен гол бе отменен заради доста спорно нарушение на Лука Тони. За сметка на това, в 30-ата минута Андреа Конти се възползва от една лошо изчистена топка и я прати в мрежата за 0:1.

Играчите на Верона все пак показаха характер и в 42-ата минута организираха хубава контраатака, като Павел Вжолек подаде на Лука Силигарди, който се справи с двама защитници и отбеляза за 1:1.

В 55-ата минута гостите останаха с човек по-малко на терена, когато Драме бе изгонен за нарушение срещу откъсващия се Ерос Пизано. Домакините се възползваха от численото си преимущество и в 83-ата минута Вжолек центрира в наказателното поле, топката прехвърли Тони, но стигна до Пацини, който я забоде във вратата за крайното 2:1.

Така Верона вече има актив от 14 точки, като остава на дъното, но вече е само на 10 точки от спасителното 17-то място.Аталанта пък е в дупка от 8 мача без победа и се намира на 13-ото място с 27 точки.