Келеши Иеанашо поведе Сити към разгром над Астън Вила (видео)

Манчестър Сити разгроми с 4:0 Астън Вила на "Вила Парк" и се класира безпроблемно за петия кръг на Купата на Англия. Голямата фигура в състава на "гражданите" днес бе младият Келеши Иеанашо (4', 24'-дузпа, 74'), който реализира хеттрик. Рахим Стърлинг (76') също се разписа за селекцията на Мануел Пелегрини.

Двубоят започна перфектно за гостите, които още в четвъртата минута поведоха в резултата. Делф изпълни корнер, Саня продължи с глава към Фернандо, чиито удар бе изчистен от голлинията. Иеанашо обаче добави от въздуха, вкарвайки за 0:1. 20 минути по-късно нигерийският национал удвои, след като бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение на Бакуна срещу Стърлинг. В 74-ата минута Келеши направи преднината на Сити класическа след близо 50-метров рейд и хладнокръвен завършек. Само две минути след това Рахим Стърлинг оформи крайното 0:4 след разбъркване в полето на Гузан и шут от няколко метра.

Келеши Иеанашо вече има осем гола от началото на сезона, а Манчестър Сити продължава да се бори за четири трофея. "Гражданите" бяха без Туре Яя и контузения Кевин де Бройне, а Джо Харт, Давид Силва и Серхио Агуеро бяха на скамейката, но така и не записаха минути днес. Бакари Саня пък игра като централен бранител.

СТАТИСТИКА И РАЗВОЯТ МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!