Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Миньор взе гейм, но загуби от Левски

Миньор (Перник) загуби с 1:3 (25:21, 20:25, 17:25, 17:25) като домакин срещу Левски Боол в 12-тия кръг от НВЛ "Сами-М" Суперлига по волейбол. Мачът се игра пред 600 зрители в зала "Борис Гюдеров" в Перник. Перничани дадоха всичко от себе си в първия гейм и до средата на втория. След като постигнаха обаче резултат 10:8 през втория гейм,жълто-черните трайно започнаха да губят.

"Може би не издържа самочувствието ни срещу стоящите отсреща национали на Левски Боол, не ни достигна концентрация", коментира старши треньорът на Миньор Мирослав Илиев. Той заяви, че пернишкият тим ще се бори до край, за да не изпадне от Суперлигата. Илиев обаче е категоричен, че форматът на клуба трябва да бъде променен, да се заделят средства и да тренират професионалисти. По думите му това е пътят, за да се постигне успеваемост, а не както сега аматьори да се събират и да играят след работа. Победата е едва втора за столичани през настоящия шампионат.