Добруджа прегази Арда в Добрич

Волейболистите на Добруджа 07 (Добрич) записаха категорична победа над Арда (Кърджали) с 3:0 (25:17, 25:18, 25:19) в мач от 12-ти кръг на Суперлигата при мъжете. Срещата се игра в зала "Добротица" пред пълни трибуни.

Въодушевена игра и отборен дух на Добруджа 07 не оставиха шансове на кърджалийци през целия мач, а мощната подкрепа в зала Добротица тормозеше допълнително тима на Арда.

През първите две части добруджанци бяха изключително мотивирани и концентрирани в срещата, като използваха всяка възможност. С организирана блокада и  добри изяви в защита, момчетата на Мирослав Живков успяваха да натрупат разлика в началото на геймовете, която да бъде достатъчна, за да пречупят противника.

Най-оспорван бе третият гейм, в който двата отбора започнаха частта точка за точка до първото техническо прекъсване. Добруджанци отново успяха да се откъснат в резултата, което да бъде достатъчно да затворят гейма с 25:19 и да спечелят мача с 3:0.

ДОБРУДЖА 07 - АРДА :0 (25:17, 25:18, 25:19)
ДОБРУДЖА: Велизар Чернокожев 13, Денис Чавдаров 9, Мартин Атанасов 10, Димитър Маринков 11, Георги Манчев 3, Алекс Грозданов 8, Христо Христов