Преотстъпен от Левски бeлежи за Нефтохимик

Нефтохимик записа ново равенство при втората си контрола от зимната подготовка. Днешната среща с тима на Созопол, на стадион Българово, завърши при резултат 1:1.

Наставникът на Нефтохимик Диян Петков отново заложи на два различни състава през двете полувремена. В първата част на мача играта беше равностойна. Домакините имаха шанс на два пъти да открият резултата. Още в първите 15 минути от срещата пред Владислав Мисяк се откри чудесна възможност да отбележи. Той опита да стреля с глава, но не успя да улучи вратата. Малко по-късно Ерай Карадайъ направи добър удар по диагонала, но вратарят на Созопол успя да избие в корнер. На почивката отборите се прибраха при нулево равенство.

Действието през второто полувреме се развиваше главно в центъра на терена. И двата тима заложиха на офанзивна игра. В 74-ата минута Нефтохимик откри резултата, след точно попадение на младия нападател, преотстъпен от Левски – Илия Димитров. Седем минути преди края на срещата гостите изравниха чрез рикошет, след изпълнение на пряк свободен удар.