Звездите на "смърфовете" носят победата срещу унгарци (видео)

Отборът на Локомотив (Пловдив) постигна втора победа в подготовката си в Турция, след като надви с 2:0 унгарския Бекешчаба Елоре в Белек. Звездите на "смърфовете" Емил Гъргоров (29) и Мартин Камбуров (64) отбелязаха попаденията за тима на Христо Колев. "Бяло-черните" надиграха категорично през цялата среща последния в Унгария, но пропуските на Карагерен, Камбуров, Марчев и Дани Кики им попречиха да запишат още по-изразителна победа. Това бе четвъртата проверка по време на подготвителния лагер в Турция, като срещата бе излъчена отново пряко в Sportal.bg.

Локо започна в състав без ветераните Ванчо Траянов и Камбуров, които са наказани за първата среща  "А" група с Ботев. За пловдивчани Гъргоров бе много активен и съвсем логично след по-добра игра "смърфовете" поведоха. Това се случи в 29-ата минута, когато Гъргоров вкара след хубава атака отляво. Бадема получи подаване от Крум Стоянов и майсторски прати топката в мрежата за 1:0. Пламен Крумов от фаул бе близо до втори гол минута по-късно, но Полексич изби.

На почивката се появиха Кавдански, Камбуров и Траянов. Голмайсторът нямаше гол още тази зима, но в 64-ата минута се разписа. Капитанът удвои след нова страхотна атака на "смърфовете". Крумов изведе Марчев, който центрира отдясно, Карагерен прескочи топката, която стигна до Камбуров. Нападателят с едно докосване удвои, а след 65-ата минута влязоха и останалите резерви на Локомотив.

Последваха нови положения, но Камбуров и Дани Кики пропуснаха. Двубоят бе изгледан от Димитър Димитров - Херо и Ивайло Петев, а Колев може да е доволен от добрата игра на Локомотив, който показва все по-добро представяне с всяка изминала контрола.

ЛОКО (ПД) - БЕКЕШЧАБА 2:0
1:0 Гъргоров (29)
2:0 Камбуров (64)

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ): Александър Витанов, Пламен Крумов (Стефан Йефтовски), Кирил Котев (46-Мартин Кавдански), Александър Тунчев (70-Николай Димитров), Крум Стоянов(Попов), Стефан Велев (46-Ванчо Траянов), Мартин Райнов (65-Георги Вълчев), Веселин Марчев (65-Дани Кики), Бирсент Карагерен (Велковски), Емил Гъргоров (65-Зоран Балдовалиев), Гай Мансур (46-Мартин Камбуров)

БЕКЕШЧАБА: 1. Полексич, 4. Беней, 29. Пашку, 25. Пиермайер, 23. Дамянович, 10. Спицмюлер, 6. Виртоан, 9. Токач, 2. Фабио, 24. Калвенте, 8. Ерлевтон