"Смърфовете" с първо равенство след 2:2 с чехи (видео)

Отборът на Локомотив (Пловдив) вкара за първи път два гола в подготовката, но те не се оказаха достатъчни, за да бъде постигната втора поредна победа. "Смърфовете" завършиха 2:2 с 14-ия в Чехия Височина (Ихлава) в третата си контрола в Анталия. Защитниците Крум Стоянов (34) и Мартин Кавдански (77) на два пъти дадоха преднина на пловдивчани, но попадения на резервите Волтр (62) и Юнгер (79) чехите изравняваха. Последният пропусна на два пъти в последните минути дори да нанесе втора загуба на Локомотив в контролите.

Националният селекционер Ивайло Петев заедно със своя помощник Алекси Желязков наблюдаваха срещата в компанията на Христо Бонев. В първата си проверка пловдивчани загубиха от германския Вакер Нордхаузен с 0:2, а във втората победиха румънския ЧСМС Яш с 1:0.

Срещу Височина от новите попълнения започна единствено Веселин Марчев, който донесе победата в миналата среща е титуляр. Кирил Котев, Мартин Камбуров, Александър Tунчев и Емил Гъргоров също стартираха мача в титулярните 11.

Двубоят започна с по-добра игра на българите, които имаха инициативата. Отлична възможност за гол пропусна Крум Стоянов, който бе изведен от Мартин Камбуров сам срещу вратаря, но стреля в аут. В 22-ата минута Новотни бе близо до гол, но Витанов се представи отлично и изби. Велев пък в 26-ата също пропусна отблизо. В 34-ата минута Крум Стоянов даде аванс на "смърфореве", той пое на скорост с гърди дълго подаване на Ванчо Траянов и с хубав диагонален удар с левия крак прати топката в мрежата. При следващата атака Марчев стреля силно, но със сетни сили Котнор изби в корнер.

На почивката Христо Колев направи четири промени, като Мансур, Попов, Кавдански и Дани Кики се появиха в игра, но в 49-ата минута Бадал сбърка сам срещу Витанов.

Чехите започнаха да атакуват по-често и да търсят изравняване. Голът във вратата на Локо падна в 62-ата минута, когато резервата Волтр с красив плонж с глава изравни. Две минути преди това Христо Колев бе направил още две смени, а в оставащите минути пусна още пет-шест футболисти, което наруши играта на Локо. Въпреки това Зоран Балдовалиев с глава бе близо да даде отново аванс на "черно-белите", но Котнор изби. Витанов също се намеси в следващите минути при удар на Волтр. Мартин Кавдански с глава в 77-ата минута изведе "смърфовете" напред, но две минути по-късно Юнгер изравни. В 86-ата минута Юнгер пропусна да вкара своя втори гол и чехите да победат.

Така Локомотив записа първо равенство в контролите, след като досеа имаше загуба и победа.

ЛОКО ПД - ВИСОЧИНА 2:2
1:0 К.Стоянов (34)
1:1 Волтр (62)
2:1 Кавдански (77)
2:2 Юнгер (79)

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ): Витанов (70-Кацарев), Крумов (60-Янъков), Котев (46-Кавдански), Тунчев (65-Вълчев), Стоянов (66-Амрауи), Траянов (46-Попов), Велев (78-Райнов), Карагерен (78-Велковски), Марчев (46-Дани Кики), Гъргоров (60-Балдовалиев), Камбуров (46-Гай Мансур)

ВИСОЧИНА: 13. Котнор, 17. Клюсти, 15. Кристофек, 6. Шолрек, 18. Урдинов, 10. Бадал, 20. Шулек. 16. Кучера, 8. Новотни, 27. Марчин, 28. Дворжак

Резерви: 24. Волтр, 9.Юнгер, 11.Вацулик, 7.Ронек, 30.Кукол