Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1 /почивка/

Победната серия за българския шампион в Турция продължава (видео)

Отборът на Лудогорец продължи победната си серия в Турция. Българският шампион се наложи с 2:1 над третия в първенството на Украйна - Заря. Контролата се игра в турския курорт Белек, пред погледа на собствениците на "орлите" Кирил и Георги Домусчиеви. Това е трети успех за разградчани на турска земя. Преди това възпитаниците на Георги Дерменджиев победиха Фортуна Дюселдорф (3:1) и Виктория Пилзен (2:1).

Първото попадение отбеляза Сиваков в 28-ата минута. В 72-ата минута Натанаел изравни от дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле. В 87-ата минута Михаил Александров оформи крайното - 2:1.
В 4-ата минута Вандарсон преодоля двама противникови играчи и отправи силен изстрел, но стражът на третия в класирането на Украйна бе заел добра позиция и отрази. В 22-ата минута Джонатан Кафу бе заел добра позиция в наказателното поле и стреля с глава, но за късмет на украинците топката попадна право в обсега на стража Шевченко.

В 26-ата минута Марселиньо пропиля добра възможност за гол. Кафу проби и центрира към бразилеца, който бе оставен сам на дузпата, но не уцели очертанията на вратата.
Две минута по-късно "орлите" допуснаха лек гол. Сиваков вкара необезспокояван след центриране от фаул 0:1.

През първата част Козмин Моци се контузи и на негово място влезе Венцислав Керчев.

В началните минути на втората част настана скука. Двата тима рядко поглеждаха към противниковата врата.
В края на мача Лудогорец вдигне темпото и успя да изравни. В 72-ата минута Натанаел реализира от дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле.

В 83-ата минута Лукоки излезе под ъгъл сам срещу вратаря и шутира силно, но стражът на Заря демонстрира добър рефлекс и неутрализира опасността.
В 87-ата минута Александров оформи крайното 2:1, след асистенция на Цветелин Чунчуков.

Следващата проверка на Лудогорец в Турция е срещу Стяуа в неделя.

ЛУДОГОРЕЦ - ЗАРЯ 2:1