Шампионът Марица нанесе първо поражение на Левски (галерия)

Марица (Пловдив) започна втория полусезон в женската Национална волейболна лига Демакс+ със сладка победа като гост над водача в класирането. В среща от 11-ия кръг момичетата на Иван Петков надиграха Левски (София) с 3:1 (25:23, 17:25, 25:17, 25:14)* след 94 минути игра в столичната зала "Христо Ботев".

Шампионките остават втори в таблицата засега с 8 победи и 24 точки от девет изиграни мача. Сините имат една победа и две точки повече, но и един изигран мач повече.

Двубоят се проведе (почти) без публика поради забрана на Столична община за допускане на зрители по трибуните в съоръжението, за които е било установено, че са опасни. Ниската температура в залата също не създаде предпоставки за голям мач. Все пак се получи драматична битка, поне в първите две части от срещата.
Левски - Марица
Двубоят започна добре за Левски. Сините поведоха с 3:0 и с 5:1, но гостенките възстановиха равенството още при 6:6, а на второто техническо прекъсване вече имаха пет точки аванс. Софиянки обаче не се отказаха да търсят успеха в гейма и с две поредни отлични изяви на своята блокада отново обърнаха за 19:18 в своя полза, а след малко отново с блокада увеличиха на 22:20. В този момент капитанката на Марица Ана Радичева поведе тима към нов обрат и с четири поредни точки пловдивчанки стигнаха до геймбола. Две разигравания по-късно те затвориха гейма при 25:23 в своя полза.

И вторият гейм започна с подобни обрати. Този път Марица тръгна с ударно 4:0, но Левски отговори подобаващо за 4:4. След 11:8 за пловдивчанки, домакините постигнаха пет поредни точки при сервиси на Гергана Георгиева и излязоха напред в резултата.  Те наложиха надмощие с по-добри сервис и блокада и с по-успешно нападение и шампионките повече не съумяха да се върнат в гейма, отстъпвайки със 17:25.
В третата част най-после заработи блокадата на маричанки и те наложиха пълна доминация на игрището. Центърът Виктория Григорова бе безгрешна и в атака. Тя заби за първия геймбол на Марица, а в последното разиграване първо сервира, а после и вдигна за блокаута на Радосвета Тенева, оформил крайното 25:17. Надмощието на пловдивчанки беше още по-осезаемо в четвъртата част. Блокадата продължи да носи доста точки към техния актив и те безпроблемно изковаха категоричното 25:14 в гейма за 3:1 в мача.

Топреализатор на срещата стана диагоналът на Левски Мирослава Паскова с 19 точки.  За победителките Ани Радичева наниза 15 точки, следвана от Таня Събкова с 13, Виктория Григорова с 12 и Радосвета Тенева с 11.

В следващия си мач от шампионата Марица посреща ЙЕБ Шумен 05 (Шумен) в зала Пловдивски университет на 1 февруари, понеделник, от 18:00 часа.