Младият Ливърпул този път не се затрудни с Екзитър (видео)

Отборът на Ливърпул се класира за четвъртия кръг от надпреварата за Купата на Англия, след като победи с "класическото" 3:0 Екзитър в преиграването на срещата между двата тима от третия кръг на турнира. Възпитаниците на Юрген Клоп, който отново заложи на доста млади свои футболисти от тима до 21-годишна възраст на мърсисайдци, този път не срещнаха особени проблеми с опонента си от Първа Лига и освен трите попадения, пропуснаха още редица добри ситуации пред вратата на Олейник.

Джо Алън откри резултата след само 10 минути игра, завършвайки добра комбинация на домакините по левия фланг и центриране на Брад Смит.

До края на полувремето последваха редица пропуски пред вратата на гостите, като най деен в тях бе Кристиан Бентеке, който на два пъти не съумя да се разпише от отлични позиции. Камерън Бранагън също пробва късмета си с удар от границата на наказателното поле, но топката премина над гредата.

В 55-ата минута домакините удариха и греда след шут на Джордън Айб, като за да бъде ситуацията още по-неприятна за крилото, топката тупна на самата голлиния, но не я премина с целия си обем.

Така се стигна до в 73-ата минута, в която отличен гол на Шей Оджо за 2:0 реши окончателно двубоя. 18-годишният талант отбеляза по ефектен начин със силния си ляв крак своя първи професионален гол за Ливърпул след пас на Джордън Айб.

В 82-ата минута домакините направиха аванса си класически след отлична проява на изключително активния в мача, но така и не успял да се разпише Кристиан Бентеке. Белгийският таран се завъртя отлично пред наказателното поле на гостите и изведе Жоао Тейшейра сам срещу вратаря, за да отбележи 22-годишният халф за 3:0.

По този начин Ливърпул си осигури място в четвъртия кръг от надпреварата за Купата на Англия, където ще се изправи срещу Уест Хам.

ЛИВЪРПУЛ - ЕКЗИТЪР 3:0
1:0 - Джо Алън (9)
2:0 - Шей Оджо (74)
3:0 - Жоао Тейшейра (82)