Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:4

Баското отмъщение не се състоя, Барса гледа към полуфиналите (видео + галерия)

Барселона спечели с 2:1 гостуването си на Атлетик Билбао на "Сан Мамес" в първи мач от 1/4-финалите за Купата на краля. Мунир Ел Хадади откри след перфектeн пас на Иван Ракитич в 18-ата минута, а в 25-ата точен беше и Неймар. Малко преди края Ариц Адурис върна едно попадение, но това бе слаба утеха за баските, които се надяваха да вземат реванш за тежкото поражение с 0:6 на "Камп Ноу" преди няколко дни.

Двубоят предложи много любопитни ситуации, а домакините показаха борбен дух и не се предадоха след двата ранни гола. През второто полувреме Атлетик създаде няколко опасни положения пред вратата на Барса, но реализира само едно от тях.

Сблъсъкът противопостави двата най-успешни отбора в историята на турнира. Баските са вдигали купата 23 пъти, а каталунците имат 27 трофея. Те се сизправиха един срещу друг и на финала през миналия сезон, когато Барса се наложи с 3:1.Атлетик Б - Барселона 1:2

Съставът на "блаугранас" беше в доста необичаен вид. Лионел Меси и Луис Суарес изобщо не пътуваха за Страната на баските, а на Неймар в предни позиции партнираха Мунир Ел Хадади и новото попъление Арда Туран. На вратата застана Марк-Андре тер Стеген, а Сержи Роберто замести на левия фланг на отбраната Жорди Алба.

Старши треньорът на Атлетик Ернесто Валверде разчиташе в предни позиции на ветерана Ариц Адурис, а най-близо до него действаше новият любимец на феновете Иняки Уилиямс. С немалко офанзивни фунции бяха натоварени още Хави Ерасо и Маркел Сусаета. Този път под рамката вместо Горка Ираисос беше Яго Ерерин.Атлетик Б - Барселона 1:2

Началните минути определено бяха за домакините, които се хвърляха с много жар във всяко единоборство. След хубав пробив на Иняки Уилиямс топката стигна до Сусаета, но той не получи време да се обърне в наказателното поле и опасността отмина. Барса се опитваше да спре устрема на "лъвовете" с по-продължителния разигравания в средата на терена и това никак не се хареса на публиката.

В 15-ата минута фалцов изстрел на Неймар едва не изненада Ерерин, който все пак изби в корнер. След неговото изпълнение и кратко разбъркване Даниел Алвеш стреля покрай вратата.

В 18-ата минута Барса сътвори изключителна атака и откри резултата. Комбинацията на скорост матира защитниците на Атлетик, а перфектният пас на Иван Ракитич задължи Мунир да се разпише отблизо. Не след дълго тимът на Луис Енрике вкара и втори гол. Този път каталунците имаха голяма доза късмет. Яго Ерерин излезе напред, но не уцели топката, Аймерик Лапорт пък се подхлъзна и Неймар спокойно покачи на 2:0 на празна врата.Атлетик Б - Барселона 1:2

Този развой на мача изнерви домакините и на терена започнаха да прехвърчат искри. В края на полувремето баските имаха претенции, че Адуриц е бил повален в наказателното поле от Хавиер Масчерано, но сигнал за дузпа не последва. Веднага след това Атлетик имаше чудесна възможност да върне едно попадение, но Ерасо взе грешното решение и вместо да подаде, стреля неточно.

Втората част започна с пропуски на Мунир и Хави Ерасо. Домакините атакуваха повече, но все нещо не им достигаше, за да превземат вратата на Тер Стеген. В последните 10 минути страстите се нагорещиха и съдията раздаде доста картони.Атлетик Б - Барселона 1:2

Усилията на баските все пак дадоха резултат в 89-ата минута, когато Адуриц се оказа на точното място и без да се бави насочи топката под гредата. Малко преди това пък Тер Стеген изби в корнер след удар с глава на Сабин Мерино. В добавеното време футболистите на Валверде не съумяха да се възползват от объркването в редиците на Барса и ще имат почти непосилна задача в реванша.

АТЛЕТИК БИЛБАО - БАРСЕЛОНА 1:2 (0:2)