Барса разкъса осакатен Атлетик, Меси сменен на почивката (видео + галерия)

Отборът на Барселона разби с 6:0 Атлетик Билбао в двубой от 20-ия кръг на Примера, игран пред 68 019 зрители на "Камп Ноу". Спорът беше предрешен в четвъртата минута, когато реферът Матео Лаос даде дузпа за каталунците и червен картон на Горка Ираисос. Другият любопитен момент беше смяната на Лионел Меси на почивката, като според информация на Cadena Ser аржентинецът е почувствал болки в подколянното сухожилие. Иначе головете за Барса вкараха Меси (7 - дузпа), Неймар (31), Луис Суарес (47, 68 и 82) и Иван Ракитич (62). С успеха "синьо-червените" се върнаха на втората позиция, като са и с мач по-малко от лидера Атлетико Мадрид.

Барселона - Атлетик Билбао Алейш Видал измести Даниел Алвеш от поста на десен защитник. Иван Ракитич пък спечели спора с Арда Туран в халфовата линия. В "синьо-червеното" нападение нямаше изненади - Лионел Меси, Луис Суарес и Неймар. Ернесто Валверде подреди 4-2-3-1 с Иняки Уилиямс на върха на атаката при отсъствието на наказания Ариц Адурис. Преди срещата Меси показа спечелената в понеделник "Златна топка".

Барселона - Атлетик Билбао Във втората минута Жерард Пике беше напът да сглупи фатално. Притиснат от Уилиямс, централният бранител не подаде точно към Клаудио Браво, Икер Муниаин овладя, асистира на Хави Ерасо, но полузащитникът стреля над гредата. Четвъртата минута се оказа превратна за мача, след като донесе на каталунците дузпа и червен картон за Горка Ираисос. Суарес се пребори с Чаби Ечейта, използвайки ръцете си, но съдията Матеу Лаос прецени, че това не е нарушение. Уругваецът се измъкна и беше спънат от баския страж - дузпа и директен червен картон.

Барселона - Атлетик Билбао Меси реализира безпроблемно от бялата точка. Статистиката показа, че това е десета дузпа за "лос блаугранас" в Примера срещу нито една в техен ущърб. На второ място по спечелени дузпи е Реал Мадрид, който е с два пъти по-малко - 5. Осакатените "лъвове" предприемаха предимно защитници действия с цел да запазят силите си през целия мач. Като изключение можем да отбележим рейда на Оскар де Маркос в 16-ата минута, който завърши с преценена намеса на Браво.

Барселона - Атлетик Билбао Първата добра голова ситуация за "лос кулес" след дузпата дойде в 22-ата минута. Защитата на "червено-белите" не изчисти добре, Неймар си поведе топката, можеше да потърси Меси, но предпочете да стреля и прати кълбото в крака на Микел Сан Хосе. В същата минута Суарес нахлу отляво, имаше възможност да потърси Неймар, но също предпочете индивидуален подход и спечели само корнер.

Барселона - Атлетик Билбао - 6:0 В 23-ата Иван Ракитич изпрати бомбен удар от въздуха малко над напречната греда. Четири по-късно хърватинът центрира към далечната греда, а там Неймар не уцели добре топката. Алейш Видал шутира много опасно в 29-ата минута, ала топката излезе над гредата. В 35-ата тимът на Луис Енрике направи звездна комбинация: Неймар центрира, Суарес прескочи топката, а Меси стреля мигновено мъничко над гредата. В 41-ата Лео не беше достатъчно точен и от пряк свободен удар.

Барселона - Атлетик Билбао - 6:0 Когато футболистите излязоха на терена за второто полувреме, публиката на "Камп Ноу" шокиращо установи, че Лео Меси е останал в съблекалнята. На негово място в игра се появи Арда Туран. В 47-ата Луис Суарес направи 2:0 след комбинация с Неймар. В 61-ата Сабин Мерино се измъкна от засадата, центрира към Ерасо, но халфът на Атлетик прати топката над гредата. В 62-ата Неймар навърза двама защитници в наказателното поле и поденесе топката на Ракитич, който насочи в мрежата - 4:0.

Барселона - Атлетик Билбао - 6:0 Бразилецът излезе на челно място по асистенции в Ла Лига - 9 срещу 8 за Гарет Бейл. В 65-ата левият бек на Барса Жорди Алба контузи бедрото си след ненужен спринт за прекалено дълга топка. Любопитното е, че Сержи Роберто зае поста на ляв защитник, а Хавиер Масчерано се премести в средната зона. В 68-ата Арда Туран асистира на Суарес, който овладя на гърди и отблизо преодоля лесно Яго Ерерин за пети гол. В 82-ата Суарес оформи своя хеттрик след центриране на Серхио Бускетс и голов удар с глава - 6:0.

Барселона - Атлетик Билбао - 6:0 В сряда вечер ни очаква съвсем друг мач между двата тима. На "Сан Мамес" тимът на Ернесто Валверде ще бъде със своя голаджия Ариц Адурис, а Луис Суарес няма да играе поради наказание. Очаква се спорът от 1/4-финалите за Купата на краля да е далеч по-оспорван и ожесточен.