Излязоха резултатите от прегледа на Меси

Носителят на "Златната топка" Лионел Меси не е получил сериозна контузия и най-вероятно ще пропусне само гостуването на Барселона на Атлетик Билбао на "Сан Мамес" в четвъртък за Купата на Испания поради контузия. Аржентинецът е под въпрос и за шампионатния мач срещу Малага през уикенда, съобщи каталунската преса.

Меси получи мускулна травма в бедрото и бе сменен принудително при разгрома над Билбао с 6:0 за първенство снощи. Нападателят премина днес медицински прегледи и лекарите препоръчаха кратка почивка за играча, за да не се стигне до усложнения на контузията.

Травмата на Меси не е единствената, която застигна Барселона по време на мача с баските. Левият защитник Жорди Алба също напусна терена принудително през второто полувреме, след като получи разтежение при борба за топката. Алба премина преглед, който установи контузия на подколяновото сухожилие, която ще извади играча от терените за 10 дни.