Андрей Жеков изведе Левски до първа победа в Суперлигата (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Отборът на Левски Боол, воден от новия си старши-треньор Андрей Жеков, записа първа победа във волейболната Суперлигата. “Сините”, които се подсилиха преди този мач с Боян Йорданов, Методи Ананиев, Венцислав Рагин и Ивайло Лалов обърнаха носителя на Купата на България Добуджа 07 (Добрич) с 3:1 (17:25, 25:16, 25:22, 25:20), в мач от 11-ия, игран пред около 400 зрители в столичната зала “Христо Ботев”.
Левски Боол - Добруджа 07 3:1
Така Левски прибави 3 точки в своя актив. Тимът на Добруджа пък допусна четвърта загуба, като със 7 победи и 20 точки заема 3-то място във временното класиране.
През първия гейм на мача Добруджа успя да натрупа преднина още в самото начало, след като на сервис застана Велизар Чернокожев. Основното оръжие на гостите през първата част бе блокада, с която волейболистите на Добруджа успяха да спрат Боян Йорданов, който бе заменен от Иван Крачев по средата на гейма. “Добруджанци” успяха да задържат разликата и да спечелят с 25:17.
Вторият гейм Левски започна много по-силно, като успя да поведе със 7:2. “Сините” продължиха да поддържат преднината до второто техническо прекъсване, дошло при 16:10, след силна игра в защита и блокада. Боян Йорданов и Методи Ананиев поведоха своите съотборници към успех с 25:16.
Третият гейм започна точка за точка, но силни изяви от страна на Боян Йорданов и Методи Ананиев в атака, и на Венцислав Рагин на блокада, дадоха нова преднина на “сините” от 16:14 и 21:18 и те отново успяха да натрупат разлика, която да им позволи да го спечелят с 25:23.
В четвъртия гейм волейболистите на Левски поведоха с няколко точки - 8:5 и 16:13. След това силен начален удар и добра игра на Супер Бобо даде преднина на Сините, които запазиха разликата да края на гейма с 25:20.
Най-резултатен в мача стана националът Методи Ананиев с 18 точки (2 аса, 55% ефективност в атака, 26% перфектно и 43% позитивно посрещане), а Боян Йорданов добави 17 точки (1 ас, 3 блока, 36% ефективност в атака).
Венцислав Рагин се отличи с 11 точки (1 ас, 6 блока, 57% ефективност в атака).
За Добруджа най много точки записа юношата на “сините” Велизар Чернокожев - 14 (44% ефективност в атака), Мартин Атанасов и Алекс Грозданов добавиха по 11 точки.
Двубоят бе изгледан на живо от селекционера на националния отбор Пламен Константинов и мениджъра Стефан Чолаков, както и от Любо Генев и Евгени Иванов-Пушката.
Новото попълнение на Левски Стивън Моралес от Пуерто Рико изгледа мача като зрител, тъй като още не е картотекиран при “сините”.
ЛЕВСКИ БООЛ - ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ) 3:1 (17:25, 25:16, 25:22, 25:20)
ЛЕВСКИ: Стелиян Асенов 5, Боян Йорданов 17, Методи Ананиев 18, Иван Дамянов 9, Венцислав Рагин 11, Страхил Свиленски 2 - Ивайло Лалов-либеро (Иван Крачев 2, Милан Миланов)
Старши-треньор: Андрей Жеков
ДОБРУДЖА: Георги Манчев 5, Велизар Чернокожев 14, Мартин Атанасов 11, Алекс Грозданов 11, Димитър Маринков 10, Денис Чавдаров 6 - Николай Тодоров-либеро (Светослав Арнаудов 1, Михаил Стоев, Христо Енков, Жулиен Георгиев).
Старши-треньор: Мирослав Живков.
СНИМКИ: МАРИН МАРИНОВ, SPORTAL.BG

ГАЛЕРИЯ от мача ЛЕВСКИ - ДОБРУДЖА 3:1 - ТУК!!!