Левски стартира годината с 6:0 (видео+галерия)

Отборът на Левски стартира годината с 6:0. "Сините" разгромиха Свиленград на стадион "Колодрума" в първата си контрола за 2016 година.

Трима от новите играчи започнаха от първата минута за гостите - Александър Александров, Франсис Нар и Санти Нгом. Наставникът Стойчо Стоев пусна през втората част и Сърджан Лукин, а Мехди Бурабия не взе участие в двубоя.

Свиленград - Левски 0:6 Младият талант Божидар Краев още до деветата минута се разписа два пъти, като даде комфортна преднина на столичани. Божката първо бе точен с глава в 6-ата минута, когато засече с глава центриране на Мигел Бедоя, а три минути по-късно получи асистенция от Нар и напразна врата удвои. Мигел Бедоя направи резултата класически в 13-ата минута. Испанецът бе най-съобразителен и прати топката в мрежата след удар на Джереми де Ноойер в гредата. Отново той в 17-ата минута вкара за 4:0. Плеймейкърът бе изведен майсторски от Краев зад защитата и технично преодоля стража Янислав Иванов и вкара своя втори гол в мача. До края на първата част Джереми де Ноойер също се разписа. Холандецът стори това в 39-ата минута след удар отдалеч.

Свиленград - Левски 0:6 Стоев направи седем промени в състава и "сините" за второто полувреме, като в игра се появиха - Роман Прохазка, Галин Ташев, Мики Орачев, Радослав Цонев, Георги Янев, Атанас Кабов и Илия Димитров.

Илия Димитров пропусна в 50-ата минута, Атанас Кръстев от домакините пък пропиля най-добрата възможност в 57-ата минута, а след това в 58-ата Димитров с глава вкара шести гол от няколко метра. Той бе намерен отлично от Мики Орачев, който центрира отляво.

Следващите минути Лукин, Алекс Боримиров, Петър Иванов и Николай Кръстев също записаха първи минути за столичани. Нови голове нямаше и резултатът остана 6:0 за Левски, а около 300 фенове на тима го изпратиха с аплодисменти, като пожелаха да се снимат със своите любимци след срещата.
Свиленград - Левски 0:6
26-кратните шампиони на България се прибират днес в София, като ще получат почивка от Стоев и във вторник заминават за дълъг лагер в Анталия, който ще продължи до 9-и февруари. На турска земя "сините" ще изиграят седем контроли.

Свиленград пък може в сряда да се изправи срещу Литекс отново на "Колодрума", но това ще стане ясно със сигурност през следващите дни.

СВИЛЕНГРАД - ЛЕВСКИ 0:6