Арсенал започна без проблем втората защита на трофея след обрат в Лондон

Носителят на отличието от турнира за Купата на Англия в последните две издания на надпреварата Арсенал започна с убедителна победа втората защита на трофея, побеждавайки с 3:1 Съндърланд на своя "Емиратс" в мач от третия кръг на турнира. Възпитаниците на Арсен Венгер, които водят в класирането на Висшата лига и са в отлична форма от началото на годината, не допуснаха изненада срещу "черните котки", макар да позволиха съперникът да поведе в резултата. Джърмейн Ленс даде аванс на гостите в 17-ата минута, възползвайки се от груба грешка на Лоран Косиелни, но това не се оказа решаващо за крайния изход от срещата.

Джоел Кембъл изравни само осем минути след попадението на Ленс, а след почивката домакините осъществиха пълен обрат с бързи попадения на Аарън Рамзи в 72-ата минута и Оливие Жиру в 75-ата. Срещата обаче можеше да се развие и по друг начин, ако Дънкан Уатмор бе реализирал втори гол за Съндърланд в 59-ата минута. Тогава рижавият нападател на гостите разтресе гредата зад Петер Чех, засичайки с глава центриране от дясното крило.

След тази ситуация обаче домакините установиха пълен контрол над събитията на терена и след прострелни подавания на Ектор Белерин от дясното крило първо Аарън Рамзи, а след това и Оливие Жиру само в рамките на три минути "довършиха" интригата в мача. Домакините можеха да отбележат и четвърти гол, но първо реферът Мартин Аткинсън спести дузпа в тяхна полза за нарушение срещу Оливие Жиру, а след това французинът пропусна да вкара от добра позиция.

По този начин отборът на Арсенал продължава невероятния си ход в турнира за Купата на Англия с 13-и пореден мач без поражение. За последно "артилеристите" загубиха мач в най-стария клубен футболен турнир в света през февруари 2013 година, когато Блекбърн ги победи в мач от петия кръг на турнира.

АРСЕНАЛ - СЪНДЪРЛАНД 3:1 (1:1)
0:1 - Ленс (17)
1:1 - Кембъл (25)
2:1 - Рамзи (72)
3:1 - Жиру (75)