Севиля сгъна Бетис в голямото южняшко дерби (видео)

Отборът на Севиля спечели с 2:0 градското дерби с Бетис в първи 1/8-финал за Купата на краля, игран пред 50 хиляди зрители на стадион "Бенито Вийямарин". Михаел Крон-Дели откри резултата в 14-ата минута, а Гжегож Криховяк вкара втори гол в 49-ата. В 82-ата Рубен Кастро изпусна дузпа.

Чиро Имобиле отправи първи опасен удар в петата минута - Дани Хименес внимаваше и улови. В деветата страничният рефер сбърка, вдигайки флага за засада на откъсващия се Хорхе Молина. В 14-ата Михаел Крон-Дели мина много лесно през Алфред Н'Диайе, нахлу в наказателното поле и насочи под плонжа на вратаря - 1:0.

"Лос вердибланкос" тръгнаха по-смело напред в търсене на изравняване. В 19-ата минута Франсиско Варела опита да изненада Серхио Рико с фалцово изпълнение от фал. Всички очакваха центриране, но бранителят потърси близкия ъгъл и около метър го раздели от целта. Баломпие на няколко пъти създаде напрежение пред Рико, но без достатъчно опасен удар. В 27-ата Тимъти Колоджешак-Коло стреля с глава след корнер, но стражът Хименес показа акробатични умения и изби.

Минута след почивката Витоло падна в наказателното поле при спорно положение за дузпа. В 49-ата защитата на домакините изглеждаше комично, двама се отдръпнаха от топката и Гжегож Криховяк се възползва, за да я насочи в мрежата само на метър от голлинията. Тимът на Пепе Мел упражняваше нещо като натиск, но без да стига до вратата на съперника.

Съставът от "Рамон Санчес Писхуан" пропусна да покачи аванса си след два удара на Евер Банега в 77-ата и 78-ата, срещнали напречната и страничната греди. И двата шута бяха извън наказателното поле и хванаха неподотвен Дани Хименес. В 81-ата минута Коло препъна Дани Себайос в наказателното поле. Голаджията на Бетис Рубен Кастро обаче пропусна дузпата, след като изстреля топката над гредата. В 86-ата минута Н'Диайе получи втори жълт картон и обезсърче още своя тим.