Ливърпул дръпна срещу Стоук Сити на "Британия Стейдиъм"

Ливърпул победи с 1:0 Стоук Сити в първа полуфинална среща от турнира за Купата на Лигата на Англия, известен още като "Кепитъл Уан Къп", и взе ценен аванс преди реванша на 25 януари, който ще се изиграе на "Анфийлд". В другия 1/2-финал в сряда, 6 януари, играят Евертън и Манчестър Сити.

В герой за "мърсисайдци" се превърна резервата Джордан Айб, който вкара единственото попадение в 37-ата минута, като завърши светкавична атака по крилото на Адам Лалана, продължена към него от Джо Алън. Не липсваха и лоши новини за мениджъра Юрген Клоп. Той беше принуден да извърши две принудителни смени още в първото полувреме. Пръв играта напусна Фелипе Коутиньо, за да отстъпи мястото си на Айб, а малко по-късно го последва и Деян Ловрен.

След като получиха гол, домакините от Стоук Сити заиграха по-активно в нападение, но пропуски направиха Арнаутович и Джердан Шакири, а вратарят Симон Миньоле показа класа. Непосредствено след почивката  домакините имаха претенции и за дузпа, но не получиха. "Грънчарите" бяха най-близо до изравняване в продължението на мача, когато Джонатан Уолтърс се озова сам срещу Миньоле, но ударът му беше неточен и така резултатът се запази, което предвещава свиреп реванш на "Анфийлд" след три седмици.