ПСЖ на икономичен режим, Лион громи, а бивш играч на Етър за малко да шокира Бордо

Шампионът Пари Сен Жермен подходи аристократично в мача си за Купата на Франция срещу аматьосркия Васкьол. В среща от деветия кръг на турнира ПСЖ спечели само с 1:0 и продължава икономично напред. Единственото попадение бе дело на звездата на тима Златан Ибрахимович в средата на втората част. Тогава шведът се разписа с глава и така прати парижани напред.

Новият наставник на Лион Брюно Женесио започна по отличен начин кариерата си начело на "хлапетата", след като играчите му разбиха със 7:0 петодивизионния Лимож. Максуел Корне и Рашид Гедзал се отчетоха с по две попадения, а по едни гол добавиха Клаудио Бовю, Серхи Дардер и Корентен Толисо.

Отборът на Фрежюс Сан Рафаел бе на път да хвърли бомбата в надпреврата, след като до 76-ата минута водеше с 2:1 срещу Бордо, но в крайна сметка не успя да задържи аванса си и загуби с 2:3. И двете попадения за тима от Лазурния бряг бяха дело на бившия футболист на Етър Грегори Жандре. Французинът премина през Велико Търново, когато отборът бе в "А" група преди три години. Шейх Дибате на два пъти изравняваше за Бордо, а в последната минута на мача задна ножица на Диего Ролан донесе успеха за жирондинците.

Сент Етиен бра страх при визитата си на петодивизионния Раон Л'Етап и след дузпи се спаси от голям срам. В редовното време двубоят завърши 1:1, а при изпълненията на наказателните удари "зелените" бяха по-точни и с 4:3 се класираха напред.

Елитният Лориен се справи трудно с гостуващия втородивизионен Тур с 3:2 след продължения. Домакините на два пъти повеждаха в редовното време, но не успяха да задържат аванса си. Победния гол все пак реализира Бенжамен Жано в 99-ата минута.

Шесторазрядният Волвик измъчи Аячо, но тимът от Лига 2 все пак стигна до минималното 1:0 с точен удар на Жюлиен Тудик в 84-ата минута.  Напред продължава и петодивизионният Сарегемин след домакински успех с 1:0 над Валансиен от Лига 2. Единствения гол в срещата вкара мароканецът Ел Хасан М'Барки в средата на първото полувреме.