Късна драма свали усмивките от лицата на Чочев и компания

Опашкарското дерби от 18-ия кръг на Серия "А" между Палермо и Пескара завърши без победител - 1:1, но разочарованието със сигурност остава за домакините, които изпуснаха победата в 93-ата минута. Тимът от Сицилия бе много близо до това да постигне първи успех на собствен терен след 8 загуби на "Ренцо Барбера", но по изключително наивен начин позволи на гостите да изравнят.

Шведският национал Робин Куайсон откри за Палермо в 33-ата минута с красиво попадение и тифозите на "розовите" предвкусваха така дълго чаканата победа. Ивайло Чочев се появи в игра за отбора на Роберто Де Дзерби в 78-ата минута на мястото на Мато Яяло. В края на двубоя Пескара хвърли всички сили напред и се добра до дузпа в добавеното време, която защитникът Кристиано Бираги хладнокръвно реализира. Нарушението бе на Джанкарло Гонсалес срещу Джанлука Капрари.
Двубоят беше изгледан на живо от бившия треньор на Пескара Зденек Земан. Равенството остави "делфините" на дъното в класирането с 9 точки, колкото има и Кротоне на Александър Тонев. Единствената победа на Пескара през сезона беше още в края на август като гост на Сасуоло с 3:0.

Палермо е на 18-ата позиция с 10 пункта. Сицилианци остават единственият отбор от водещите европейски първенства без победа у дома и не можаха да запишат втори пореден успех, след като в миналия кръг обърнаха драматично Дженоа с 4:3.