Болоня прегази Пескара като гост (видео)

Тимът на Болоня разгроми с 3:0 като гост Пескара в мач от 17-ия кръг на италианската Серия "А". Още в 7-ата минута защитникът Адам Мазина с глава изпрати топката във вратата на Албано Бисари, а в 16-ата Валерио Вере от "делфините" получи директен червен картон за груба проява срещу противников футболист и това улесни още повече задачата на Болоня. В 41-ата минута Блерим Джемайли с удар малко пред наказателното поле направи резултата 0:2, а в 56-ата Ладислав Крейчи от дузпа оформи класическата победа на Болоня.

Отборът на Болоня заема 14-о място в класирането с 20 точки след тази победа, Пескара е на предпоследната 19-а позиция с 8 точки.