Какъв велик обрат! (видео)

Луд мач направиха Дженоа и Палермо на стадион "Луиджи Ферарис" в Генуа. Домакините изпуснаха аванс от 3:1 и в крайна сметка загубиха на своя стадион с 3:4. Мачът бе от 17-ия кръг на Серия "А" и сложи край на серията на Палермо от 9 поредни поражения. Сицилианците нямаха победа в 11 поредни срещи в италианския шампионат, но днес сътвориха чудо, в което за жалост не участва българският халф Ивайло Чочев, който изгледа цялата драма от пейката на Палермо. Интересно за отбелязване е и това, че Палермо досега нямаше победа в историята си като гост срещу Дженоа в италианския елит - 9 загуби и 9 равенства.

В 4-ата минута Джовани Симеоне, който направи много силен мач, навлезе в наказателното поле и успя да преодолее Йосип Посавец - 1:0 за Дженоа. В 42-ата минута Робин Куайсон успя да стреля отблизо между няколко бранители на Дженоа и изравни резултата. В 57-ата минута обаче синът на Диего Симеоне отново даде аванс на "грифоните" в резултата - с великолепен удар с глава. В 65-ата минута Симеоне-младши асистира на Никола Нинкович, който с глава бе точен за 3:1 и победата изглеждаше съвсем близо за Дженоа.

Суперобратът започна в 69-ата минута, когато Едоардо Голданига с глава след центриране от фаул направи резултата 3:2. Две минути преди края Андреа Рисполи бе изпуснат от отбраната на Дженоа и почти от голлинията след изпълнение на ъглов удар изравни резултата - 3:3. Това обаче не беше всичко. В последната минута резервата Александър Трайковски с удар в долния десен ъгъл на Матия Перин шокира генуезци - 3:4.

В последните секунди Перин получи червен картон заради ненужна груба проява срещу противников футболист и Дженоа завърши злощастния за тима мач с 10 души.

След тази шокираща победа Чочев и компания заемат 18-о място в класирането с вече 9 точки. 17-ият Емполи е с 14. Дженоа пък се намира на 12-а позиция с 23 точки. Лидер е Ювентус, който в събота вечерта победи Рома с 1:0 у дома и е със 7 точки аванс пред "вълците".