Хофе изпусна спечелен мач, но голямото постижение е факт (видео)

Хофенхайм и Вердер (Бремен) завършиха 1:1 в последния си мач за календарната година. Късен гол на новоизпечения германски национал Серж Гнабри донесе точката на гостите, но не попречи на Хофе да остане като единственият тим без загуба от началото на сезона в Бундеслигата. Попадението срещу "бременските музиканти" вкара Сандро Вагнер в 26-ата минута. Равенството остави Хофе извън челната тройка, на две точки зад Херта (Берлин) и на една зад Айнтрахт (Франкфурт). Вердер е на 15-о място и ще води битка за оцеляване.

Старши треньорът на Хофе Юлиан Нагелсман нямаше сериозни кадрови проблеми. 29-годишният специалист заложи в предни позиции на ударното дуо Марк Ут - Сандро Вагнер, които бяха реализирали 50% от головете на тима през сезона. По двата фланга за домакините действаха Павел Кадержабек и Джереми Толян.

Вердер не загуби нито веднъж в предишните си 4 мача и успя да се измъкне от зоната на изпадащите, но фактът, че защитата на отбора бе допуснала най-много голове в Бундеслигата не можеше да не притеснява насатвника Александер Нури преди визитата на "Райн-Некар-Арена".

Преди почивката Хофенхайм доминираше, а гостите разчитаха на дълги подавания към Клаудио Писаро и Макс Крузе. Двамата обаче останаха изолирани от играта и нито веднъж не застрашиха сериозно вратата на Оливер Бауман. В 26-ата минута Керем Демирбай центрира отдясно, няколко футболисти се разминаха с топката и Сандро Вагнер с лекота отбеляза деветия си гол през кампанията.

През второто полувреме няколко спорни съдийски решения изнервиха двата тима. Вердер се принуди да се изтегли в по-преди позиции, но нямаше идея как да преодолее отбраната на Хофе. Tова обаче се промени в 87-ата минута. Тогава Сантиаго Гарсия намери в наказателното поле Гнабри и звездата на бременци бе точен за крайното 1:1.

Въпреки незавидното си положение в таблицата, Вердер е отборът в най-добра форма в последните 5 кръга, заедно с Байерн (Мюнхен) и Хофенхайм.