Хамбургер грабна нови 3 т. след лакти, ритници и червени картони (видео)

Хамбургер ШФ извоюва втората си победа от началото на сезона в Бундеслигата и вече е много близо до излизане от зоната на изпадащите. Седмица след успеха в Дармщат момчетата на Маркус Гисдол трудно надвиха Аугсбург с минималното 1:0 на свой терен в двубой от 14-ия кръг. Филип Костич реализира единствения гол в 68-ата минута, след като преди това Николай Мюлер беше стрелял в гредата.

Минута преди края на първото полувреме халфът на "Шпортферайн" Люис Холтби беше фаулиран от Доминик Коор, но не сдържа нервите си и отговори с удар с лакът, за което получи директен червен картон.

Това можеше да се окаже фатално, защото в началото на втората част Халил Алтънтоп беше изведен сам срещу вратаря на Хамбургер, но не успя да уцели добре топката и така пропиля 100-процентова възможност.

В 67-ата минута споменатият Коор също беше изгонен, но за втори жълт картон. Секунди след това дойде и победният гол на Костич.

Аугсбург е в серия от четири мача без победа и е на 4 точки от чертата.