Хамбургер остана без победа след мач с 4 гола (видео)

Отборите на Хамбургер ШФ и Вердер (Бремен) направиха 2:2 в двубой от 12-ия кръг на германското първенство, игран на "Фолкспаркщадион" в Хамбург. И четирите попадения паднаха преди почивката, а домакините на два пъти изпуснаха преднина. Хамбургер остава на последното място в класирането и още няма победа в Бундеслигата. Момчетата от Бремен са на 16-а позиция.

Домакините стигнаха до ранен гол в третата минута. Всичко тръгна от неубедително разиграване на гостите в задни позиции, довело до тъч. След изпълнението Люис Холтби центрира и непокритият Михаел Грегорич отбеляза с глава от осем метра - 1:0. В 12-ата Серж Гнабри изстреля топката покрай далечната греда след скоростна акция на гостите. В 14-ата "зелените" изравниха след гол на Фин Бартелс. 29-годишният халф финтира Дъглас и шутира достатъчно силно към близката греда - 1:1. В 28-ата Шпорт Ферайн отново поведе в резултата. Николай Мюлер направи хубав пробив отдясно, стигна до аутлинията и подаде назад към непокрития Грегорич за 2:1. В 45-ата Вердер изравни за 2:2 след гол на германския национал Гнабри, който прати топката в далечния ъгъл.

След почивката двата тима се укротиха. Домакините опитваха да притеснят "зелено-белите" от Бремен, но нещо не им достигаше в завършващата фаза. Хамбургер направи офанзивна смяна в средата на полувремето с включването на Лука Валдшмит за сметка на защитник. За Вердер пък се появи доказаният голаджия Клаудио Писаро. Въпреки това резултатът на таблото не се промени и срещата завърши 2:2.