Марица продължава без грешка в женското първенство

Волейболният отбор на Марица (Пловдив) продължи безгрешния си ход от началото на сезона в НВЛ за жени, като добави към актива си пета поредна чиста победа. В първия си домакински мач за сезона шампионките надиграха ЙЕБ 05 (Шумен) с категоричното 3:0 (25:11, 25:15, 25:19)* след точно 1 час игра в залата на Пловдивски университет.

Марица дръпна с голяма разлика още в началото на първия гейм и до края не остави съмнения в превъзходството си. С много добра игра и 6 точки от Силвана Чаушева в нападение, домакините спокойно взеха частта при 25:11. Шуменки показаха зъби в началото на втората част, но за кратко. След равенството при 5:5 пловдивчанки си върнаха инициативата и отново поведоха със солидна преднина. Успешна атака на Чаушева оформи крайното 25:15. В хода на мача Иван Петков даде възможност на почти всичките си състезателки да поиграят, включително най-младите Дима Ушева, Ани Боздева и Йоанна Атанасова. В третия гейм се поувеличиха непредизвиканите грешки в редиците на маричанки. Това и подобреният сервис на гостенките им помогна да постигнат най-добрия си резултат в мача – 25:19, отново оформено с точка на Чаушева в последното разиграване.

Силвана Чаушева стана най-полезна за Марица с 18 точки за победата, следвана от Мария Данчева с 9 точки. Толкова отбеляза и най-резултатната волейболистка на Шумен – Елина Златева.

Марица води във временното класиране с 5 победи от 5 мача, 15 точки и 15:0 гейма. Следват Раковски (Димитровград) с 5 победи, 1 загуба и 13 точки и Казанлък Волей с 4 победи, 2 загуби и също 13 точки. В следващия кръг Марица гостува на ЦСКА в зала "Васил Симов" на 10 декември (събота) от 16,00 часа.

*Статистика: Благовест Тодоров