Мечтите на Хърватия и Албания за участие в елиминациите минават през задължителни победи срещу солидните отбори на Италия и Испания

Раковски надигра Левски след петгеймова драма в женското първенство

Волейболистките на Раковски (Димитровград) записаха трудна петгеймова победа в София, след като надиграха като гости Левски с 3:2 (25:22, 22:25, 25:13, 23:25, 15:10) в мач от 6-ия кръг на НВЛ за жени, игран в столичната зала "Сиконко".

С това Раковски постигна 5-а победа до сега, като с 1 загуба и 13 точки оглави, макар и за 24 часа, временното класиране. Това е преди домакинския мач на Марица (Пловдив) с ЙЕБ 05 (Шумен) при който, след победа, пловдивчанки отново ще заемат лидерските си позиции на върха. Тимът на Левски от своя страна взе точка, но записа 5-а загуба, като с 1 победа и 4 точки заема 6-о място в подреждането.

Левски показа едно ново лице, като за малко не изненада неприятно съперника. Мачът бе много динамичен и напрегнат, като двата тима се раздаваха, но в крайна сметка Раковски показа по-добра устойчивост в тайбрека.

Първият гейм бе изцяло под диктовката на гостенките, като едва в края "сините" показаха, че могат да бъдат много опасни. Във втората част те излязоха променени, като на свой ред взеха водачеството при 21:18. Като повторение на първата част гостенките от Раковски започнаха закъснял щурм и изравниха до 22:22, но левскарките удържаха фронта и спечелиха гейма след 25:22. Възходящата линия на домакините продължи до 10-а точка на третата част, след която те допуснаха слабости в посрещане и множество грешки, като димитровградчанки поведоха със 17:11. Натрупаната разлика бе достатъчна и Раковски спечели гейма с 25:13, за да поведе с 2:1.

В четвъртата част Левски отново намери себе си и започна отлично, като след серия от сервис на Кристияна Петрова "сините" поведоха с 13:8. Домакините продължиха да натискат и разликата нарастна до 20:14. Макар отново съперничките да се надигнаха и почти да стигнаха "сините", те не успяха да направят пълен обрат и Левски взе гейма с 25:23, като се стигна до равенство 2:2. Тайбрекът започна с оспорвана игра и точка за точка до 6:6. Впоследствие Раковски взе преднина, запази я до край и изтръгна крайната победа със зъби и нокти след 15:10 и 3:2.