Раковски се завърна на победния път в женското първенство

Женският волейболен отбор на Раковски (Димитровград) се завърна на победния път в НВЛ на България за жени, след като спечели у дома срещу ЙЕБ 05 (Шумен) с 3:0 (25:19, 25:11, 26:24) в мач от 5-ия кръг на шампионата, игран пред около 800 зрители в зала "Младост".

Първият гейм бе доста оспорван, но в края състезателките на старши-треньора Иван Радичев се наложиха за 25:19. Това даде допълнителен импулс в действията на Раковски и във втория гейм те бяха като истински фурии - 25:11 и 2:0. Третата част започна по подобен начин, с аванс от 5:1, но това не бе достатъчно, за да прекърши волейболистките от Шумен. Те дори успяха да изравнят. Все пак, в края на гейма Раковски достигна до 24:21, но и това не бе достатъчно, защото тимът на Людмила Любенова отново изравни. За повече шуменки, обаче, нямаха сили и Раковски се поздрави с успеха след 26:24 и 3:0.

Така Раковски заема 2-о място във временното класиране с актив от 4 победи, 1 загуба и 11 точки. Шуменки са на шеста позиция с 1 победа, 4 загуби и 3 точки.