Дузпа в края спаси Лестър (видео)

Дузпа в заключителните секунди, реализирана от Слимани, спаси Лестър от домакинска загуба срещу Мидълзбро. Гостите на два пъти повеждаха след попадения на Алваро Негредо, но "лисиците" на два пъти успяваха да изравнят и двубоят завърши 2:2. Първото попадение на шампионите отново бе от дузпа, която в 34-ата минута бе вкарана от Риад Марез.

В големи периоди от мача отборът на Кладио Раниери не успяваше да намери ритъма си, което разтревожи феновете. Все пак тимът се измъкна и се размина с трета поредна загуба в първенството. "Лисиците" са на 13-о място в класирането, но само на две точки над зоната на изпадащите.

Негредо, който играе като преотстъпен от Валенсия, за последно бе вкарвал на 13 август. Той обаче прекъсна сушата си със страхотен гол на "Кинг Пауър Стейдиъм". Той направи двойно с Рамирес за първото си попадение в срещата. Испанецът не само се разписа на два пъти, но постоянно създаваше проблеми на защитата на домакините с активната си игра.

Марез изравни, след като съдията прецени, че Чембърс е играл с ръка в наказателното поле и отсъди дузпа. В 71-ата минута Негредо се възползва от дълго подаване и с нисък удар прати топката покрай Цийлер. Лестър обаче се бори до края и бе възнаграден. Уес Морган бе фаулиран от Мартен Де Роон и съдията отново посочи бялата точка. Този път влезлият като резерва Слимани се разписа и осигури точката на тима си.