Лестър допусна първи гол, но записа нова победа и е в следващата фаза (видео)

Шампионът на Англия Лестър си гарантира участие в елиминационната фаза на Шампионската лига и първото място в Група G, след като победи с 2:1 Брюж на "Кинг Пауър Стейдиъм", записвайки четвърти успех в надпреварата. Шинджи Оказаки откри резултата в петата минута, а Риад Марез удвои от дузпа в 30-ата. В 52-рата минута Хосе Искердо намали, вкарвайки първи гол във вратата на Лестър в дебютното участие на "лисиците" в ШЛ.

Лестър имаше нужда само от точка днес, за да си гарантира място на 1/8-финалите. Още в петата минута Фукс центрира много добре отляво, Оказаки засече от границата на малкото наказателното поле, вкарвайки хубав гол за 1:0. Японецът получи шанс да удвои в 12-ата минута, но Бютей спаси.

В 28-ата минута Дион Коолс препъна Олбрайтън в наказателното поле, което доведе до дузпа в полза на Лестър. Риад Марез бе точен от бялата точка - 2:0. Това бе четвърти гол за алжиреца в пет мача в ШЛ. В края на полувремето двамата вратари трябваше да се намесват решаващо. Бютей спаси опасен удар с глава на Уес Морган, а Цийлер отрази по впечатляващ начин шут на Хосе Искердо. Именно колумбиецът обаче намали в 52-рата минута след солова акция, 40-метров рейд и силен шут от малък ъгъл. Това бе и първият гол във вратата на Лестър в Шампионската лига. В 60-ата минута Варди вкара гол, който правилно бе отменен заради засада.

Лестър е недостижим на върха с актив от 13 точки. Порто има осем, а ФК Копенхаген е с две по-малко. Брюж остава на дъното без нито една точка.

"Лисиците" станаха вторият английски тим след Арсенал, който си гарантира участие в Шампионската лига и напролет. Интересното е, че отборът на Клаудио Раниери има повече точки в ШЛ, отклолкото в Премиър лийг - 13 срещу 12.